Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizých slovíček :


Antibiotika
- jsou léky, které usmrcují některé mikroorganismy nebo brání jejich růstu. Ačkoliv se dříve termín užíval jen pro antimikrobiální látky přírodního původu (a pro ostatní se užíval termín chemoterapeutika), v současné době se velmi často užívá pro všechny látky s tímto účinkem bez ohledu na jejich původ. Antibiotika se převážně používají na záněty bakteriálního původu.

Cystitis - infekce močových cest

Cystoskopie - vyšetření močového měchýře pomocí endoskopu

Escherichia coli - bičíkatá tyčinkovitá bakterie žijící v tlustém střevě teplokrevných živočichů

Endoskop - optický přístroj sloužící k vyšetření tělních dutin a dutých orgánů

Genitální herpes - neboi genitální opar, je onemocnění, které způsobují herpetické viry. Pokládá se za sexuálně přenosnou nemoc a u infikovaných se opary objevují na žaludu penisu, stydkých pyscích či kolem řitního otvoru. K přenosu dochází pohlavním stykem.

Chlamydie - mikroorganismy, které způsobují v těle infekci - více na webu Chlamydie

Infekce - je chorobný stav, při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, aby tak získal prostředí k vlastnímu růstu a množení. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony.

Patogenní bakterie - bakteriální infekce či bakterióza je obecné označení pro infekční onemocnění způsobené patogenními bakteriemi, tedy takovými, které způsobují v těle člověka různá zánětlivá onemocnění.

Prevence - z latinského názvu přeloženo znamená předcházet. Jde o soustavu opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu jevu, například nemocem aj. Má víc významů, dle kontextu.

Stres - je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž, ať už fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí. Stres může vyvolat psychosomatické reakce, tedy různé zdravotní obtíže. Při dlouhodobém působení snižuje i obranyschopnost.

Urologický čaj - jde o směsy bylin, ze kterých se vaří čaj k podpůrné léčbě urologických potíží, např zánětů močových cest.


Diskuse (2 komentáře)

Jerrod, (23. 05. 2014 17:39) Reagovat
magnificent points altogether, you just won a new reader.What may you suggest about your put up that you just made a few days in the past? Any certain?Also visit my web-site :: health insurance deductible: http://healthinsurancedeductibleinfo.com/
Vaughn, (23. 04. 2016 00:50) Reagovat
HI Neil…we read your article, I am person who is utilising the Bing Adwords since last 5 years.My page ... google ppc Tutorial: https://www.google.com/adwords/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zánět močových cest.cz
Kontakty